Циципас со право се чуди – Бекхендот на Ѓоковиќ е чудо (Видео)

Грчкиот тенисер изјави дека најдобриот светски тенисер има невиден бекхенд и со него може да ја контролира играта против секој тенисер, а потврда за тоа е еден од најатрактивните поени на турнирот во Мадрид.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *