Цврсто дете е Ник: Доби удар во глава со колено и не трепна (видео)

Фудбалската репрезентација на Англија вчера ја доби контролата против соседот Велс со убедливи 3-0, меч во кој селекторот Саутгејт употреби комбиниран состав во остуство на главните ѕвезди, како Хари Кејн, Рахим Стерлинг, Џејдон Санчо.

На голманската позиција наместо Пикфорд, бранеше Ник Поуп, членот на Барнли, кој се најде во една непријатна позиција во која, за среќа, помина најдобро што можеше. Мур беше во трк и се обиде да ја стигне топката, кога со коленото директно го удри Поуп во главата, а овој го издржа налетот и продолжи да брани без проблем.

 

- Оглас -

Најнови вести