ТВ-репортерка беше удрена со топка, нејзината реакција кажува многу (Видео)

Додека чекаше вклучување во живо пред почетокот на мечот Шахтар – Селтик, новинарката Ингрид Хелтенсен, која стоеше покрај аут-линијата на загревањето, беше удрена со топка.

Некои се шегуваат дека голманот Џо Харт на овој начин флертувал со неа. Тоа не е така, но и да е, има попријатни начини како да се доближи до репортерката, која малку беше изненадена од ударот со топка во задниот дел од телото, но реагираше професионално.

- Оглас -

Најнови вести