Творецот на германските ѕвезди не доби шанса кај Панцерите, ќе биде селектор на Турција

Со младиот тим на Германија за играчи до 21 година освои две титули и беше вицешампион на Европа на последните три изданија, а сега ќе се обиде како селектор на А репрезентацијата на Турција.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *