Убав гест на Ферари во чест на легендата Жил Вилнев (Фото)

Тимот на Ферари и двата пилоти на познатиот бренд денеска стартуваа од посебно обележана позиција на Големата награда на Канада во чест на легендарниот Жил Вилнев.

Годинава се одебележуваат 40 години од смртта на една од најголемите легенди во светот на Формула 1.

Ферари и останатите тимови му оддадоа посебна почит на некогашниот шампион во Формула 1, кој е роден Канаѓанец.

Трката за Големата награда на Канада почна во 20 часот и е во тек.

- Оглас -

Најнови вести