УЕФА им дозволи да играат – Приштина со лицитација скрпи тим за меч со Линколн

Поради корона-вирусот на осуммина играчи на претставникот на Косово, мечот во Гибралтар беше одложен, па презакажан за задутре, а косовскиот тим бара играчи што ќе настапат во сабота.

Слични вести...