Урнебесна порака до ФИФА и УЕФА: Да не нѐ заборавите, па да играме со Косово по Европското првенство

Повеќекратното одложување на завршните мечеви во Лигата на Нации кои се клучни за настап на ЕП 2021 година, наиде и на сеир од фудбалските симпатизери, особено по новата најава на ФИФА баражите да се играат во март идната година

Слични вести...