Вагнер и Хадерсфилд се разделија

Американецот Давид Вагнер се раздели со Хадерсфилд по период од три години минати на клупата на премиерлигашот. Со взаемен договор ја прекинаа соработката, па фенерџијата ќе мора да бара нов тренер.

Хадерсфилд освои само 11 бодови во 22 натпревари во најквалитетното англиско првенство и е закован за дното на табелата.

Вагнер пристигна во клубот од Јоркшир во ноември 2015 година и потоа успеа да го одведе клубот до елитата, во премиерлигашкото друштво.

Сепак, сезонава Хадерсфилд игра лошо и има најмалку победи, само две во конкуренција на 20 екипи и најмногу порази, 15.

- Оглас -

Најнови вести