Вакво Мото Гран-При не сте виделе – Мало невнимание и се лета во канал (Видео)

Мото трката што се вози во Буркина Фасо е легендарна, а мало невнимание може да чини скапо и лет директно во канал. Моторџиите се вешти, но понекогаш се случуваат и грешки и пробивање на заштитната ограда, која како и трката е оригинална.

Буркина Фасо нема свој претставник во елитните категории во мотоспортовите, но ја има веројатно и најоригиналната трка со мотори на планетата.

- Оглас -

Најнови вести