Вандалски чин на стадионот во Сантандер, теренот е изоран (Видео)

Некогашниот шпанскиот прволигашки фудбалски клуб Расинг Сантандер пријави во полиција дека ноќеска некој со моторно возило сериозно им го оштетил теренот.

Расинг в сабота навечер на својот „Ел Сардинеро“ треба да игра со Унионистас Саламанка, а од клубот сите детали што ги знаат и можни докази ги предале во полиција и се работи на откривање на сторителот.

- Оглас -

Најнови вести