Вардар не игра, но без Македонци не може во ЛШ – Митревски правеше чуда на голот на Порто

Нашиот репрезентативец бранеше импресивно за Порто и со 13 одбрани беше меѓу најзаслужните за победата од 27:25 против Мешков Брест.

Слични вести...