Вардар се пласираше во финалето на Хумел купот

Ракометарите на Вардар 1961 се први финалисти на „Хумел Купот“ кој се игра во германскиот град Магдебург, откако во првото полуфинале славеа со 33-28 над дански Холстебро.

Противник на Црвено-црните во утрешното финале од 15.30 часот ќе биде победникот од вечерашниот двобој помеѓу Магдебург и Горење.

- Оглас -

Најнови вести