Вечерва игра еден од најпопуларните англиски клубови во Македонија, а Sport Life нуди убава квота за победа

Сигурно се сеќавате на приказната за Бамбер Бриџ од пред неколку години, по која тој англиски нисколигаш стана еден од најпопуларните клубови од Англија во нашата држава.

За тие неупатените, пред осум години Бамбер стана главна атракција на македонските интернет-форуми, а потоа набрзо сето тоа се прошири и на социјалните мрежи, а голем број македонски фанови ги посетија нивните натпревари.

„Бамберите“ вечерва (20:45 часот) играат пред домашните навивачи против Саут Шилдс во рамките на 12-тото коло од НПЛ Премиер Дивизијата. Во меч во кој само победа е имератив за Бамбер, Sport Life за такво нешто дава одличен коефициент од 3.30.

Бамбер Бриџ во моментов се наоѓа на петтата позиција со 20 бодови, додека, пак, нивниот противник е на делба на првото место со 30 бода.

- Оглас -

Најнови вести