Вечниот Скола уште ќе игра кошарка – На 40 години се пресели во Варезе

Иако размислуваше да ја прекине кариерата неверојатниот ветеран ќе игра уште една сезона за да настапи и на Летните олимписки игри

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *