Видео кое ќе ги разгори страстите – Хандановиќ јавно го поддржа судијата Валери (ВИДЕО)

Екипата на Интер ја освои титулата во Копа Италија откако по продолженија славеше со 4:2 на „Олимпико“ во Рим.

Два од четирите погодоka дојдоа од пенали, коiшто во најмала рака беа сомнителни, а по крајот на средбата се појави видео кое дополнително ќе ги разгoри страстите меѓу навивачите.

При доделувањето на медалите, судиите предводени од главниот арбитeр Паоло Валери тргнаа да ги земат одличјата, а додека сите аплаудираа, голманот на Интер, Самир Хандановиќ викна „Браво Валери“.

Јасно е дека по ова ќе следуваат голем број коментари од страна на навивачите.

 

- Оглас -

Најнови вести