Вилјареал дома не победил од 5 мај

После вчерашниот ден, пребогат со фудбалски дербија низ Европа, денешната недела е релативно мирна, но за редовните обложувачи во SPORT LIFE и тоа како има интересна понуда, и голем избор на натпревари за играње. Издвојуваме пет меча од петте најсилни лиги во Европа.

Вилјареал – Валјадолид (16.15 часот)

Овие два тима пет години не играле меѓусебе, па така и традицијата не може да биде некој показател, но Вилјареал е фаворит за освојување на трите бода. Вилјареал две кола по ред нема примено гол, а Валјадолид во минатото коло дојде до првата победа и истотака ја крева формата. „Жолтата подморница“ ја брка првата домашна победа дома. На „Естадио де ла Керамика“, Вилјареал не славел уште од 5 мај, и редно да ги израдува верните фанови.

Предлог тип: 1& 1+ пол. (2.15)

 

Aугзбург – Фрајбург (18 часот)

Аугзбург е тим кој на сите мечеви сезонава и даваше и примаше гол, Фрајбург редовно постигнува барем по еден гол, па затоа и овојпат предлагаме да се игра ГГ. Фрајбург има две победи по ред, но и домашните имаат големи мотиви да останат непоразени. Двата тима имаат доста играчи на листата на повредени или недоволно залечени.

Предлог тип: 1Х&ГГ (2.50)

 

Сасуоло – Милан (20.30 часот)

Сасуоло е најпријатно изненадување сезонава, покажа дека може да се надигрува со секого, загуби само од Јувентис кој добро го препотија во Торино, и ретко игра нерешено. Од друга страна, Милан не ги испорачува посакуваните резултати. Не губи, но ретко победува. „Росонерите“ на претходните две гостувања кај Сасуоло, победуваа без да примат гол, но сега задачата ќе биде потешка.

Предлог тип: Х2 & 2-4 гола (2.15)

 

Кардиф – Барнли (17 часот)

Последните три меѓусебни дуели на овие два тима завршија нерешено, а од последните девет пресметки, на дури седум немаше победник. Затоа, најреално е и сега мечот да заврши мирољубиво, и двата тима да освојат по еден бод. Кардиф сезонава во Премиерлигата има дадено само три гола, а и Барнли не е нешто претерано ефикасен, ако не се смета оној меч со Борнмут кога во целта погодија четири пати.

Предлог тип: Х (3.05)

 

Лил – Марсеј (21 часот)

Лил е во налет, а Олимпик Марсеј има проблеми со повредите. Двата тима имаат ист број на бодови, се обидуваат да држат чекор во битката за второто место бидејќи титулата е „резервирана“ за ПСЖ. И Лил и Марсеј имаат само по едно реми сезонава, а во сите други мечеви или победуваа или губеа. Лил пет години не знае за домашна победа над Марсеј, но гостите ја имаат втората најлоша одбрана во лигата.

Предлог тип: ГГ 3+ (1.98)

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести