Влаховиќ може само да игра во три европски великани

Душан Влаховиќ имаше фантастична година зад себе и беше еден од најефикасните европски напаѓачи.

Со тоа играчот на Фиорентина го сврте вниманието на великаните кон себе, а веќе има и неколку понуди.

Арсаенал е подготвен да плати 55 милиони евра плус да го вметне Лукас тореира во овој трансфер, но, според информациите од Италија само три екипи во моментов можат да го ангажираат Влаховиќ, бидејќи очајно им треба напаѓаќ.

Прва е Барселона, додека следуваат Атлетико Мадрид и Јувентус а останува каде ќе заврши српскиот напаѓач во овој или пак во летниот трансфер период.

- Оглас -

Најнови вести