Во квотите на денот, едниот предлог е да играте на ефикасно градско дерби во Џенова

Градското дерби помеѓу Џенова на Горан Пандев и Сампдорија, е еден од најинтересните фудбалски натпревари кои се играат денеска, а се најде и во изборот од три квоти на денот во Sport Life.

Во најдобрата обложувалница во Македонија, ви се нуди убава квота од 2.35 за играта дека во прво полувреме ќе има барем еден гол на „Луиџи Ферарис“, а на средбата ќе паднат три или повеќе погодоци. Ако верувате во ваков исход и ефикасен фудбал со гол и во првите 45 минути, треба да уплатите во Sport Life.

Се предлага и квота од 2.15 дека на дуелот меѓу Келн и Аугсбург, ќе се игра ефикасно со најмалку три гола и притоа дека домашните нема да загубат.

Од трите предлози, најголема квота од 2.55 има за мечот Брентфорд – Вотфорд, и тоа за Т1 2-3. Ако мислите дека Пчелите ќе дадат два или три гола, треба да ја искористите одличната квота која ви се нуди во Sport Life.

За трите предложени квоти на денот, вкупниот коефициент е 12,88.