Во отсуство на квалитетен фудбал, ефикасни натпревари ќе има во Англија и Шпанија (Фото)

1103 – Стивениџ – Кристал палас У21 (20:00)

Екипите на Стивениџ и Кристал палас У21 вечерва ќе го одиграат својот натпревар од ЕФЛ англискиот куп. Ова ќе биде нивен прв меѓусебен натпревар во историјата, кој се очекува да биде запаметен по ефикасен фудбал и голови во двете мрежи. Три од последните пет натпревари на коишто настапи Стивениџ завршија „гол-гол“, а ист биланс има и екипата на Кристал палас У21.

Предлог тип: ГГ & 1+I&1+II (1.93)

 

1105 – Транмере – Виган (20:00)

Во истото натпреварување ќе играат и Транмере и Виган. Гостите на последните два натпревари од Купот постигнаа вкупно 10 гола, па сосема очекувано е дека гол-серијата ќе продолжи и вечерва. Транмере последната победа против Виган ја има во 2002 година.

Предлог тип: Т21+I&1+II (2.35)

 

1323 – Аценета – Сарагоса (20:00)

Еден натпревар од Купот на Шпанија ќе се одигра вечерва, оној помеѓу нисколигашот Аценета и второлигашот Сарагоса. Гостите се големи фаворити во дуелот од 1/64 финалето на Кралскиот куп на Шпанија и се очекува без проблеми да минат во следната фаза. Овој натпревар ќе биде прв во историјата помеѓу овие две екипи.

Предлог тип: 2 & 3+ (2.07)

 

1083 – Јеовил – Фарнборо (20:45)

Дуел на првопласираниот и деветтиот во Јужната национална лига на Англија во кој домашните влегуваат како фаворити. Ефектот на домашните е 33 гола на 16 натпревари, но и 17 примени. Токму затоа очекувањата се дека овој просек ќе се задржи и денес и Јеовил ќе постигне најмалку два гола, но сигурно ќе прими барем еден од Фарнборо.

Предлог тип: Т12+ & ГГ (2.45)

 

1113 – Јорк – Честер (20:45)

Дуелот од 1/128 финалето на англискиот ФА куп се очекува да понуди ефикасен фудбал со голови на двете страни. Англичаните по традиција играат ефикасно и со голови на двете страни, па со сигурност така ќе биде и вечерва на натпреварот помеѓу Јорк и Честер.

Предлог тип: ГГ и 3+  (2.14)

- Оглас -

Најнови вести