Во Скопје две добивки над 100.000 денари, среќна сабота за кумановец

Како и секој викенд кога најмногу се уплаќаат тикети, така и овој имаше одлични добитни тикети кои вреди да се спомнат.

КЛУБОТ СТАРТ ПОМОГНА ТИКЕТ ДА НЕ БИДЕ НЕДОБИТЕН УШТЕ ОД СТАРТ

Во објектот Слога во скопски Чаир, еден обложувач во Sport Life точно погодил десет меча, па уплатата од 180, ја претвори во бруто добивка од 101.248 денари.

Играни се десет меча на Т1 или Т2 2+. Тоа беа неделни мечеви, а тикетот за малку уште од старт ќе бил недобитен, бидејќи се барале два гола на Старт против Скеид во Норвешка, а гостите дури во 93-та минута го постигнаа вториот погодок. И Гетеборг вториот гол го даде длабоко во судиското продолжение. Тоа не го спаси Гетеборг од пораз, но помогна тикетот да остане во игра, на крај да биде и добитен.

ЧЕЛЗИ И СПОРТИНГ ИЗРАДУВАА КУМАНОВЕЦ

Во Sport Life во Куманово, еден обложувач во саботата покажа како со 8 погодени дуели, и 20 денари уплата, може да се стигне до бруто добивка од 82.294 денари.

Овој кумановец погодил на кои осум меча во саботата ќе има од еден до два гола во двете полувремиња.

Најкритични му биле два меча. Во 45+3 падна прв гол во првиот дел на дуелот на Челзи против Вулверхемптон, а на средбата Санта Клара – Спортинг Лисабон, во второто полувреме немаше гол до 90-та минута, и тогаш паднаа два.

КЛАСИЧНА ИГРА НА ФИКСОВИ ДО ДОБИВКА

Во објект на Sport Life во скопска Кисела вода, еден обложувач со 20 денари уплата, погодил 11 меча од топ 5 лигите во Европа, и бруто добивката му е 107.751 денари.

На овој тикет, десет меча се фиксови на конечен тип, а има и еден двознак. Сите натпревари се играни во неделата, а последен исход што се чекаше беше Барселона да ја победи Селта. Каталонците до крај стравуваа дали ќе ги освојат трите бода, но на крај триумфираа со 1-0 и на овој обложувач му се посреќи.