Вреди да се одигра: Пет меча, а вкупна квота над 50

Елитниот клупски фудбал во Европа повторно е на сцена, па денешните пет меча од Квотите на денот се посебно атрактивни. Доколку ги одиграте сите пет меча заедно ќе добиете вкупен коефициент од 52.2, што значи дека со влог од минимални 20 денари, можната добивка ќе биде над 1.000 денари.

Ајнтрахт Франкфурт дома игра против Бохум, а тука се очекуваат погодоци во двете полувремиња, па атрактивната игра да има од еден од три погодоци во двете полувремиња е интересна со квота од 2.05.

Во Белгија треба да има погодоци во мрежите на двете екипи, а играат Зулте Варегем и Антверпен. За ГГ 1+I&1+II коефициентот е 2.35.

Олимпик Марсеј ја има фаворитската улога против Монпелје и домаќинот треба да постигне најмалку еден гол во првото полувреме, а на крајот да има барем два погодоци во мрежата на гостите за да биде добитен коефициентот од 2.15.

Во Чемпионшип во Англија, Барнли игра против Сандерленд, а и тука може да се одигра на голови што треба да ги дадат домаќините. За Т11+I&1+II има висок коефициент од 2.40.

Во Шпанија играат Мајорка и Осасуна, во меч на кој домаќините не треба да си дозволат кикс да загубат. За 1Х со комбинација од 1-3 погодоци, квотата е 2.10.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести