На лондонското дерби клуч за успех ќе бидат ексменаџерите на Манчестер јунајтед

Жозе Мурињо и Дејвид Мојс имаа неуспешни авантури со Црвените ѓаволи, а вечерва ќе имаат прв меѓусебен дуел откако ги завршија неславните епизоди со Манчестер јунајтед.

Слични вести...