Забавно: „најдобрите“ потези на дебелиот Кинез кој игра затоа што татко му така нареди (Видео)

Кинескиот второлигаш Цибо Куџу стана познат во светот по веста дека сопственикот на клубот наредил неговиот син да игра и да ги изведува сите прекини, а на еден меч заигра и самиот газда, кој има 35 години.

Синот на бизнисменот има прекумерна тежина и тешко му оди трчањето, а според снимките од Кина, тој има проблем и со техниката. Но, и покрај тоа, ги изведува корнерите и слободните удари. Тимот не дошол во ситуација да шутне пенал, инаку ќе треба 126 килограми тешкиот син на газдата да шутира и од 11 метри.

Погледнете како игра фудбалерот со бројот 7 на тимот Цибо Куџу:

- Оглас -

Најнови вести