Затоа тикет не се кине додека не е крај: Го посака среќата и со 20 денари си доби повеќе од 5.000 евра

Обложувач кој во понеделникот уплатил тикет само со 20 денари, уште истата вечер си освои 311.091 денари. Тикетот кој ни го испрати среќниот обложувач е со 15 фудбалски натпревари.

Добар дел од натпреварите се одлично погодени и без „тресење“ се погодени. Сепак, дека треба да се има и среќа за да се погоди вкупна квота од 16.635, покажуваат два натпревари од тикетот.

На дуелот Генчлербирлиги – Кециоренгучу во турската втора лига до 82-рата минута немаше голови, а потоа домаќините поведоа со 1:0 за во 88-мата минута гостите да израмнат на 1:1. Со тие два гола во мрежите на двата тима, постигнати во последните нецели 10 минути, фатена е играта „гол-гол“.

Уште поголема среќа имал обложувачот на одиграниот меч од италијанската Серија Ц меѓу Рецанатесе и Пинето. Одигран беше двознак Х2, што значи гостите да не загубат. Домаќините водеа со голот постигнат уште во осмата минута и тој резултат од 1:0 беше актуелен се до 90+ минута. Во судиското надополнување гостите израмнија на 1:1 и погоден е двознакот.

Интересно е дека испратениот тикет е речиси до пола искинат, нешто што најчесто се прави со недобитните ливчиња. Овојпат доказ дека треба да се има верба до последен момент е и овој тикет, кој донесе 311.091 денари.

На овој добитен тикет има и 10 отсто плус на добивката и тоа е благодарение на Sport Life менито, кое секој ден има интересна понуда која искусните обложувачи знаат да ја искористат, па така и овој тикет има бонус од 33.271 денари.

- Оглас -

Најнови вести