Жабер разочарана по вториот пораз по ред во финалето на Вимблдон: И понатаму ќе го гледам трофејот само на телефон

Тунижанката Онс Жабер втора година по ред губи во финалето на Вимблдон, минатата година од Елена Рибакина, а денеска загуби од Маркета Вондрушова, што тешко и падна и не можеше да ги сокрие солзите.

„Не ми е лесно, ќе морам да го гледам пехарот само на телефон. Ова е најтешкиот пораз во мојата кариера. И честитам на Маркета на неверојатната победа. Ова ќе ми биде тежок ден, но нема да се предадам, ќе дојдам и идната година“, изјави Жабер.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести