„Жолтиот ѕид“ се збогува со Халанд – Норвежанецот ги игра последните минути за Борусија Дортмунд (ВИДЕО)

Ерлинг Халанд својата кариера ќе ја продолжи во Манчестер сити, а средбата против Херта е неговата посленда во дресот на Борусија Дортмунд.

Пред стартот на мечот, Халанд беше отпоздравен од „Жолтиот ѕид“.

- Оглас -

Најнови вести