Златната резерва и златното момче на Ливерпул го нокаутираа Интер, Коман го спаси Баерн од пораз во Салцбург (Видео)

Роберто Фирмино беше златниот џокер на Ливерпул и со неговиот гол во 75-тата минута, англискиот гигант најави победа против Интер во еден од дерби-дуелите во осминафиналната фаза во Лигата на шампионите.

Потоа на сцена стапи и златното момче на англискиот гигант Мохамед Салах со втор гол, што го нокаутира италијанскиот шампион.

Ливерпул победи со два гола постигнати во последните 15-тина минути од првиот осминафинален меч.

Фирмино влезе во игра на стартот од второто полувреме и половина час подоцна го начна Интер.

Салах во 83-тата минута потврди дека е ас број 1 во составот на Ливерпул и со нов погодок го доближи својот тим до четвртфиналето.

Изненадување не се случи во Салцбург, каде што популарните австриски бикови беа на прагот на победа против Баерн, но на крај мечот заврши нерешено, 1:1.

Кингсли Коман со гол во 90-тата минута го спаси германскиот гигант од пораз.

Стрелец на единствениот гол за Салцбург беше Јуниор Адаму во 21-вата минута, само 9 минути откако влезе во игра како замена за повредениот Окафор.