Звучи неверојатно ама овие два тима до сега играат само нерешено

Натпреварите меѓу Делфин и Оренсе во рамките на Еквадорската прва лига, се навистина чудни.

До сега, овие две екипи четири пати ги одмериле силите и сите тие завршиле нерешено. Од 22 часот, Делфин ќе биде домаќин на Оренсе, а квотата за реми во Sport Life е навистина одлична и изнесува 3.05.

Тие што играат „похрабро“ можат да пробаат и точен резултат од 1:1, бидејќи во два наврати така завршуваат средбите на овие две екипи, а коефициентот е точно 6.00.

ПОСЛЕДНИ НАТПРЕВАРИ

01.08.2021 Оренсе – Делфин 2:2

02.03.2021 Делфин – Оренсе 1:1

05.12.2020 Оренсе – Делфин 1:1

22.08.2020 Делфин – Оренсе 0:0

 

- Оглас -

Најнови вести