Ако ги уплатевте сите пет Типстерски совети заедно, сега имате одлична добитна квота

Петте натпревари кои беа понудени во Типстерски совети за петок, беа одлично прогнозирани и сите пет предлози беа погодени. На понудата беа четири меча од квалификациите за Европското првенство 2024 година и еден меч од холандска втора лига.

Данска славеше над Словенија со 2:1 да добра комбинација од 1&2-4. Молдавија и Албаниај одиграа 1:1, а предлогот беше гостите да не загубат во меч на кој нема да има повеќе од два гола.

Чест „кец“ беше Финска против Северна Ирска, а на крајот домаќините беа убедливи и славеа со 4:0. Полска и Чешка одиграа 1:1, а по еден гол имаше во двете полувремиња, што беше доволно да се погоди популарната игра дека ќе има од 1-3 погодоци во двете полувремиња.

Последен меч од понудата беше Венло против Вилем Втори и тука требаше да биде ГГ3+, а мечот заврши 3:1 во корист на гостите, за комплетирање на добитни Типстерски совети кој традиционално ви ги нудиме во утринскиот термин, а носат вкупен коефициент од 33.52. 

- Оглас -

Најнови вести