Англиските фанови славеа како да станаа светски шампиони (Видео)

Само неколку секунди фалеа да се случи едно од најголемите изненадувања во историјата на европските првенства, но Англија не дозволи. Словачка водеше со 1:0 против Гордиот Албион до 90+4 минута, а тогаш Џуд Белингам со „ножички“ погоди за 1:1 и ја спаси Англија од пораз. 

Англиските фанови неизмерно се радуваа кога видоа дека резултатот е 1:1.

Само што започна продолжението, Хари Кејн погоди за 2:1, па следуваше нов делириум над фановите на земјата која сонува да стане европски првак.

https://twitter.com/i/status/1807477224242839795

- Оглас -

Најнови вести