Брутална казна за првакот на Азија- Не се игра меч 9 против 11, Ал-Хилал е исклучен од Лигата на шампионите

Во последен момент АФЦ одлучи да го одложи дуелот меѓу Ал-Хилал и Ал-Ахли во азиската Лига на шампиони и сурово го казни лидерот во Б групата и актуелен шампион на Азија.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *