Дали Кристијано го надмина Пеле? Бразилецот тврди дека дал 1.283 гола

Според податоците на ФИФА, Јозеф Бичан е прв стрелец на сите времиња, но Пеле мисли поинаку.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *