ЕХФ сака да се вади за катастрофалните одлуки – Ѝ додели на Македонија организација на уште едно ЕП

Одлуката на Европската куќа на ракометот личи на обид за вадење по елиминацијата на Вардар од ЛШ и на нашата репрезентација во баражот за СП.

Слични вести...