Есен сонува реприза од пред 68 години, му падна џек-пот во Германскиот куп

Третолигашот пак ќе игра дома во четвртфиналето на популарниот ДФБ Покал против Холштајн Кил и успеа на ждрепката да ги избегне бундеслигашите.

Слични вести...