Европски предизвик со Квоти на денот: Нема меч со коефициент под 2.00, трилингот заедно прави деветка (Фото)

Три натпревари комбинирано од квалификациите за настап во Лигата на Европа и Конференциската лига на УЕФА во денешната понуда на Sport Life со Квоти на денот нудат тикет со вкупен коефициент 9.

И сите три поединечно не се со квоти под 2.00, а можат да се играат на ист тикет во Sport Life и да се комбинираат со сите останати игри од билтенот и дневниот додаток.

Прв предлог е на реваншот меѓу Шкендија и АИК во битката за финале во квалификациите за Конференциската лига да се одигра од 1-3 во двете полувремиња.

За варијантата 1-3I&1-3II коефициентот е 2.10 во Sport Life.

Вториот предлог пак е варијанта на игра на голови, а се очекува Рапид во Виена да постигне најмалку еден погодок во првото полувреме против Нефчи и барем два на целиот меч.

Комбинацијата Т1 1+I&T1 2+ е со коефициент 2.00.

Партизан и АЕК Ларнака ќе играат за настап во финалето во квалификациите за Лигата на Европа, а сега српскиот гигант е фаворит.

Иван Тричковски и соиграчите од АЕК славеа со 2:1 на Кипар, а сега според предлогот со Квоти на денот, треба да се одигра дека Партизан ќе победи на меч со 2-5 гола, а таа варијанта има коефициент 2.15.

- Оглас -

Најнови вести