Ференцварош одлично калкулираше со головите, ќе игра во ЛШ со Динамо Киев и Олимпијакос

Унгарскиот тим го надмудри Молде и благодарение на трите гола на гости се пласира во фазата по групи во елитното натпреварување.

Слични вести...