Хорор во Турција: По Муслера, ногата ја скрши уште еден играч на Галатасарај (видео)

Галатасарај претрпе ужасен ден на гостувањето кај Ризеспор, каде што претрпе пораз од 2-0. Актуелниот турки првак покрај поразот, остана и без двајца клучни играчи поради тешки повреди.

Во воведните половина ча,с со скршеница на ногата се здоби голманот Фернандо Муслера, а непосредно по стартот на вториот дел, Фатих Терим го загуби и напаѓачот Флорин Андоне. Романецот при дуел со противничкиот голман, претрпе тешка повреда на десната нога, па на крајот хоророт за гостите заврши со исклучување на Бујук.

https://twitter.com/Wheddsta/status/1272254713409519618

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести