Каков цар е Роналдо, си нижe 20-ки во последните 12 сезони (Видео)

Вечерва против Специја го постигна последниот погодок во победата од 3:0, негов 20-ти во Серија А за неверојатна низа од многу сезони со 20+ голови.

Слични вести...