Ќе биде напнато на Хунгароринг, битката за пол-позиција ќе се вози како во финска сауна

Ривалството на Хамилтон и Ферстапен се заострува, топлото време во Будимпешта ќе биде тест за издржливост на болидите.

Слични вести...