Добро подгответе го мразот, НХЛ-маратонците од Тампа беј и Колумбус ќе „трчаат“ нов круг

Двете екипи пред два дена одиграа неверојатен меч, четвртиот најдолг во историјата на најсилната хокеарска лига, а вечерва пак ќе излезат на мегдан.

Слични вести...