Крајно непромислен потег на Ди Марија: Го плукна противникот, а до пред неколку дена беше заразен со ковид-19 (видео)

Нови видеоснимки произлегуваат по вчерашниот инцидент во дербито меѓу ПСЖ и Марсеј, во кој се доделија пет црвени картони, а од ригорозна казна се спаси само аргентинскиот офанзивец.

Слични вести...