Меси кога слави не се суди пенал против Барселона (Видео)

Фудбалерите на Валјадолид бурно реагираа во 62-рата минута од мечот против Барселона, а бараа пенал од судијата Латре по играњето со рака на Жорди Алба во шеснаесетникот на домаќините.

Латре се консултираше со судиите во ВАР-собата, а конечната одлука беше да нема пенал за гостите при резултат 0:0.

Спорниот момент на мечот што вечерва се играше на „Камп ноу“ и го доби Барселона со 1:0 можете да го погледнете ОВДЕ.

Потоа беше исклучен Оскар Плано во 79-тата минута и Барселона ја искористи ситуацијата за да победи со голот на Осман Дембеле во 90-тата минута.

Мечот почна со свеченост и во фокусот беше Лионел Меси, кој вечерва го одигра 767-миот меч за Барселона, со што го претрка Чави и сега иконата на клубот е фудбалерот со најмногу настапи во клупската историја на шпанскиот гигант.