На оваа средба ремито е речиси загарантирано, а може да се предвиди и точниот резултат

Во аргентинската Примера насионал лига, активно се играат натпреварите од 33-то коло а според тоа што може да се види, има еден меч кој што привлекува внимание.

Станува збор за дуелот меѓу Индепендиенте Ривадавија и Депортиво Мадрин кој е закажан за 01 часот по Средноевропско време.

И двете екипи играат доста често нерешено а најчесто со резултат 1:1.

Индепендиенте на последните пет домашни средби три пати ремизирал, од кои во два наврати било со 1:1 резултат.  Идентична е сликата и кај Депортиво кој што има четири реми средби во последните пет гостувања, од кои две се 1:1.

Да биде нерешено и пополноќ, квотата во Sport Life изнесува 2.85, додека за точен резултат 1:1, таа е 5.75.

- Оглас -

Најнови вести