Навивачите на Чикаго му скандираа МВП, МВП… на Дерик Роуз (Видео)

Дерик Роуз одигра одличен меч за Минесота тимбервулфс против својот поранешен тим Чикаго булс, а во последната четвртина се случи и несекојдневен момент.

Роуз се подготвуваше да изведе слободни фрлања, а од трибините навивачите на противничкиот тим почнаа да му скандираат МВП, МВП… што е големо признание за секој кошаркар во НБА-лигата, без разлика што Дерик играше за Чикаго.

Роуз беше најефикасен во таборот на Минесота со 24 поени, а имаше и 8 скокови и ја игра најдобрата сезона за Тимбервулфс со просек од 18,5 поени.

Гостите лесно го победија Чикаго со 119:94.

 

- Оглас -

Најнови вести