НБА финалето носи голема возбуда, но дуелите на кошаркарите се она што треба да се одигра вечерва (Фото)

Екипите на Денвер и Мајами вечерва го играат вториот натпревар од големото финале на НБА лигата. “Нагетси“ забележаа навидум лесна победа на првиот натпревар и се големи фаворити да ја освојат титулата.

Сепак, вечерва битки ќе се водат и за индивидуалната статистика, односно кој ќе постигне повеќе поени. Понудата во Sport Life нуди типување на дуели на кошаркарите. Секако, Никола Јокиќ е најголем фаворит и со сите кошаркари е фаворит и има големи граници да биде подобар со хендикеп.

Во понудата на Sport Life може да типувате и на точниот резултат со кој ќе заврши финалната серија. Најголеми шанси има за резултат 4-1 за Денвер, додека најмалку шанси се дава на сите резултати кои значат трофеј за Мајами.

- Оглас -

Најнови вести