Неделниот Супер тип има од се по нешто

Новите 16 натпревари со зголемени коефициенти, за уште поголема добивка на вашите тикети се веќе објавени, а ваше е да го пронајдете вистинскиот пар.

Денешниот Супер тип на Sport Life има е застапен со речиси секој спорт, и нè е само фокусиран на фудбалот. Првата средба е од 12:15 часот каде Утрехт ќе игра против Витесе во Холандската најсилна лига, а квотата за кецот изнесува 2.10.

Финска и Хрватска од 14:45 часот ќе ги одмерат силите на Евробаскетот, а коефициентот за победа на „коцкестите“ е 1.71.

Очекувано, тука го има и големото финале на САД Опен меѓу Каспер Руд и Карлос Алкараз, каде фаворит е Шпанецот за кого има квота од 1.57, додека за триумф на Норвежанецот истата изнесува 2.95.

Во МЛБ лигата ќе се сретнат Канзас сити ројалс и Детроит тајгерс, а квотата од 1.76 е дадена за триумф на домаќините.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести