Незаборавен меч – Шпанија ја победи Хрватска со 5:3 и постави европски рекорд (Видео)

По 120 минути игра, Црвената фурија ги елиминира светските вицешампиони, а клучни беа двата гола во првото продолжение што ги постигнаа Мората и Ојарзабал.

Слични вести...