Победата на Џон Џонс на најпознатиот обложувач му донесе 1,7 милион долари (Фото)

Среќата конечно му се насмевна на раперот Дрејк, кој е познат како и голем малер кога станува збор за обложувањето на големи спортски настани, но утринава си ќари чисти 1,5 милион долари.

Победата на Џон Џонс во мечот за шампионскиот појас во тешка категорија во организација на УФЦ над Сирил Ган, на Дрејк му донесе дури 1,7 милион долари.

Популарниот рапер вложи 250.000 долари дека Џонс ќе го победи Ган и за многумина најдобриот ММА борец во историјата, работата ја заврши за неполни две минути.

 

- Оглас -

Најнови вести