Продолжи традицијата – Пеналите му донесоа уште еден пехар на европскиот првак Челзи (Видео)

Актуелниот шампион на Стариот континент го победи Вилјареал во Белфаст со 6:5 на пенали и по вторпат го освои трофејот во Суперкупот на Европа

Слични вести...