Седум, шест и пет на Њукасл, Челзи и Евертон, Арсенал го доби дербито со Лестер (Видео)

Рутински победи со по 6:0 забележаа Челзи и Њукасл против Барнсли, односно Моркомб, славеше и Евертон со 5:2 против Флитвуд, а дербито на „Кинг пауер“ го реши автоголот на Фукс.

Слични вести...